6.liga - 6.kolo - komentář

03/10/2023, 11:06JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

FC HRANATÁ KOULE "B" - DUHA COLOR DV S.R.O. 6-7 (2-3) Branky: Dereha 2, Klímek 2, P. Pokorný, Schrek - M. Šilhart 3, Konvalina, Kováč, Pokorný, Tran Ve svižně hraném utkání padaly branky od úvodních minut, na vedoucí branku hostí domácí zareagovali, DUHA ovšem pak odskočila na rozdíl dvou branek. Domácí ovšem na přelomu poločasů dokázali své manko smazat, ale hosté během šesti minut (35 . - 40.) dokázali odskočit svému soupeři na rozdíl tří branek. Ale ještě nebylo dramatu konce, protože domácí odpověděli stejnou mincí a jejich tři branky mezi 421. až 47. minutou vymazali náskok soupeře. Poslední slovu ovšem měli hráči DUHY, kteří dvě minuty před koncem vstřelili sedmou branku, na kterou domácí už nedokázali odpovědět. Rezerva Hranaté Koule tak přišla o možnost se bodově dotáhnout na třetí tým tabulky, DUHA po nemastném začátku díky druhé výhře v řadě stoupá tabulkou.

1. FC U GÁBINKY - FC LEADERS 3-2 (1-0) Branky: Pohan, Pavel Vrábel, Petr Vrábel - Doležal, Jiřík Byť branka padla už ve druhé minutě, tak první poločas příliš dalších brankových příležitostí nenabídnul. Druhá část utkání ovšem nabídla ofenzivnější podívanou, nejprve se přihlásili ke slovu hráči Leaders, který v jeho úvodní pětiminutovce dvakrát během necelých dvou minut překonali brankáře soupeře a otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Gábinka ovšem rychle zareagovala, brzy vyrovnala a sedm minut před koncem z pokutového kopu rozhodla o svém vítězství. 1.FC U Gábinky podruhé na podzim vyhrálo, hráči FC Leaders nezopakovali výhru z minulého kola a připsali si třetí podzimní porážku.

FC MARTY TEAM - DENATURÁT ZHOŘ "B" 12-3 (8-1) Branky: Novák 5, L. Freitich 3, A. Gunar 3, M. Gunar - Oberreiter, Suchý, Vomela Domácí svého soupeře vůbec nešetřili a po úvodní čtvrthodině utkání byl rozdíl mezi mužstvy šestibrankový, a tak se hosté, byť se také dokázali v prvním poločase prosadit, řešili otázku jako se vyhnout pořádnému přídělu, zvlášť když do konce úvodní části inkasovali ještě dvakrát. Po změně stran se sice střelci domácích trochu uklidnili, ale i tak přidali další čtyři branky a Denaturát utrpěl dvoucifernou porážku, kterou trochu zmírnil dvěma zásahy v síti Marty teamu. Pod kanonádu domácích se největší měrou podepsal Rosťa Novák, příliš pozadu nezůstali ani mladé pušky Lukáš Freitich a Alex Gunar. FC Marty Team tak po polovině soutěže může stále pomýšlet na cenný kov, Denaturát Zhoř ani na šestý pokus nedokázal zvítězit.

ŽST - OAKISS 3-3 (3-1) Branky: Gondek, Prchal, Vaněk - Bišof, Hladík, Havlín Šlágr kola, souboj prvního s druhým, nabídnul atraktivní podívanou, obě mužstva se tlačila dopředu, a tak branky padaly od samého začátku utkání. V páté minutě se ujali vedení domácí, o minutu později bylo ale srovnáno, ale v o další tři minuty později bylo znovu ŽST o krok před svým soupeřem. Pak se střelci na chvíli odmlčeli, aby tři minuty před koncem přidalo ŽST třetí branku. Ve druhém poločase byli aktivnější hosté, kteří po půl hodině hry snížili na rozdíl jediné branky. V závěru zápasu hosté tlačili a dočkali se vyrovnání ve 47. minutě, kdy se parádně trefil Milan Bišof. ŽST tak poprvé na podzim nezvítězilo, Oakiss podruhé za sebou nezvítězili.

TJ TOPIČŮF SALÓÓN - FC INTER JIHLAVA 5-0 kontumačně Hráči Interu se nedokázali sejít, a tak "Topičům" spadly tři body do klína bez sebemenší námahy. Ke cti Interu slouží fakt, že svou indispozici nahlásili dopředu, takže jejich soupeři nemuseli cestovat k utkání zbytečně.

UMBRO JIHLAVA - RIOT "B" 0-5 (0-4) Branky: Pivnička 2, J. Sedlák 2, L. Sedlák Po deseti minutách a čtyřech brankách v síti Umbro nebylo co řešit, vítěz utkání byl jasný, řešila se jen podoba konečného výsledku. Hosté byli i nadále nebezpečnější, ale ubrali na plynu, a tak se do hry dostalo i Umbro, byť bez většího úspěchu. Pátá branka padla ve třicáté minutě, a když se domácí nedokázali prosadit ani z pokutového kopu, tak si brankář Riotu mohl připsat čisté konto. Umbro si připsalo pátou porážku v podzimních bojích, zatímco rezerva Riotu napravuje nepovedený začátek a díky čtvrté výhře v řadě se přibližuje medailovým pozicím.