6.liga - 5.kolo - komentář

21/09/2023, 11:04JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

TJ TOPIČŮF SALÓÓN - DENATURÁT ZHOŘ "B" 5-1 (1-0) Branky: Vítek 2, Balogh, Flégr, Sivák - Salaš "Topiči" od samého úvodu zápasu létali po hrací ploše a prezentovali se parádním výkonem. K jejich velké smůle ovšem jejich převaha přinesla jedinou branku v prvním poločase, a to hned v jeho úvodu. Po změně stran rychle přidali druhou branku a vypadalo to, že si v klidu dokráčí pro výhru, ale Denaturát dokázal snížit a pak si i vypracoval velkou příležitost k vyrovnání, ale bohužel ji nedokázal proměnit. A tak si vzali slovo střelci domácího týmu, kteří během pěti minut přidali další tři branky a definitivně tak potvrdili čtvrtou výhru Topičova Salóónu v podzimních bojích. Denatur Zhoř zůstává jako jediný tým v soutěži i po pěti kolech bez vítězství.

ŽST - FC INTER JIHLAVA 8-3 (3-1) Branky: Vokoun 4, Gondek 2, Zdvihal 2 - Píša, Salus, Vyleťal Jako první sice udeřili zkraje utkání hosté, ale vedoucí mužstvo soutěže dokázalo ještě v prvním poločase otočit vývoj utkání, tři branky v posledních sedmi minutách zajistily ŽST solidní výchozí pozici do druhé části utkání. Ve druhém poločase se více útočilo než bránilo, a tak skóre narůstalo na obou stranách. Konečný výsledek více potěšil hráče ŽST, kteří jsou po pěti kolech stále stoprocentní, zatímco FC Inter Jihlava potřetí v řadě klopýtnul.

FC MARTY TEAM - FC HRANATÁ KOULE "B" 4-4 (1-2) Branky: L. Freitich 2, M. Gunar, Novák - T. Pokorný 2, Procházka 2 Na branku jsme čekali až do konce prvního poločasu, nejprve se radovali domácí, ale hosté dokázali otočit vývoj úvodního dějství díky Janu Procházkovi, který nejprve vyrovnal, a pak parádní střelou z "trestňáku" přidal druhou branku v zápase. Hned po změně stran přidala Hranatá Koule třetí branku, ale Marty team dokázal razantně odpovědět ve 32. minutě, kdy během šedesáti vteřin jeho hráči vstřelili dvě branky. A o další čtyři minuty bylo v táboře domácích ještě veseleji, střelou z uctivé vzdálenosti jim zajistil vedení Miroslav Gunar. Hosté nesložili zbraně a pět minut před koncem se podruhé v zápase prosadil Tomáš Procházka, který rozhodl o dělbě bodů.

UMBRO JIHLAVA - FC LEADERS 0-3 (0-0) Branky: Doležal, M. Dvorský, Vlk Zápas mužstev, kterým to na podzim příliš nejde, nabídnul spoustu bojovnosti, ale také nepřesných střel. Bezbrankový výsledek se změnil až deset minut před koncem, kdy se prosadil Marek Dvorský a zajistil Leaders tříbodový zisk. V závěru pak hosté přidali ještě další dvě branky, kterými si pojistili své vítězství. Umbro Jihlava tak zůstává v tabulce na třech bodech, FC Leaders podruhé na podzim zvítězili.

1. FC U GÁBINKY - DUHA COLOR DV S.R.O. 1-9 (0-4) Branky: Kosak - M. Šilhart 5, Čičák 3, Tran Duc Hosté o své drtivé výhře rozhodli v prvním poločase, kdy po brance z páté minuty rozstříleli soupeře v jeho závěru. Po změně stran neproměnila Gábinka stoprocentní šanci, přesto se dočkala po půlhodině hry čestného úspěchu. DUHA ovšem na hrací ploše kralovala a sázela jednu branku za druhou. Jediným pozitivem pro domácí bylo to, že nedostali desítku, DUHA, v jejímž dresu debutoval pětibrankový Marek Šilhart, konečně zabrala a po třech porážkách v řadě zvítězila.

RIOT "B" - OAKISS 2-1 (1-0) Branky: Horký, L. Sedlák - Přibyl Atraktivní duel, ve kterém šance střídala šanci, byl paradoxně skoupý na branky, v prvním poločase byla k vidění jediná, která přiblížila rezervu Riotu k tříbodovému zisku. Po změně stran domácí svůj náskok navýšili, ale hráči Oakiss nesložili zbraně a dvě minuty před koncem dokázali duel zdramatizovat, když povedenou střelou připravili brankáře Riotu o čisté konto. Hektický závěr už žádnou další branku nepřinesl, a tak si Riot "B" připsal třetí výhru v soutěži, zatímco hosté z Oakiss poprvé na podzim nezvítězili.