6.liga - 4.kolo - komentář

14/09/2023, 08:16JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

ŽST - DENATURÁT ZHOŘ "B" 7-1 (4-0) Branky: Jirka 4, Gondek, Novotný, Vacek - Vomela Razantní nástup ŽST rozhodnul o všem, tříbrankový náskok v šesté minutě zbavil zápas jakékoliv dramatické zápletky. Domácí přidali v prvním poločase ještě čtvrtou branku, a byť po půl hodině hry přišli o čisté konto, tak je to příliš trápit nemuselo, poněvadž konto soupeře zatížili dalšími třemi přesnými zásahy. ŽST je tak na podzim stále stoprocentní, Denaturát Zhoř "B" se vzhledem k ostatním výsledkům propadnul na samé dno šesté ligy.

OAKISS - FC LEADERS 7-0 (3-0) Branky: Bišof 3, Havlín 2, Kottink, M. Zeman Hosté odolávali lídrovi soutěže až do jedenácté minuty, pak ovšem třikrát inkasovali a po prvním poločase bylo o vítězi rozhodnuto. Ve druhé části utkání hráči Oakiss přidali ještě další čtyři branky (poslední vstřelil z pokutového kopu brankář Jaroslav Kottink) a potvrdili svou pozici na čele tabulky šesté ligy. FC Leaders, kteří v předešlých dvou zápasech dokázali bodovat, si připsali druhou podzimní porážku.

1. FC U GÁBINKY - HRANATÁ KOULE "B" Branky: Pohan - Berka, Procházka Vyrovnané utkání, ve kterém střelcům nepřálo štěstí. První změny skóre jsme se dočkali až po více než třiceti minutách hry, pět minut před koncem pak Hranatá koule svůj náskok navýšila, ale hráči Gábinky v samém závěru připravili soupeřova brankáře o čisté konto a ještě zdramatizovali poslední okamžiky zápasu. Hranatá Koule "B" potřetí na podzim vyhrála, zatímco mužstvo 1. FC U Gábinky si připsalo třetí porážku v soutěži.

UMBRO JIHLAVA - DUHA COLOR DV S.R.O. 3-2 (2-0) Branky: Fiala, Geng, Pospíšil - Čičák, Konvalina Zápas, ve kterém mohlo padnou patnáct branek na obou stranách, jen kdyby měli střelci lepší mušku. Umbro mělo v patnácté minutě dvoubrankový náskok, který ve zbývající části přidalo pouze jedinou branku, byť jeho hráči měli spoustu dalších tutových příležitostí, ale proti byl brankář soupeře Lukáš Odehnal, který své spoluhráče držel fantastickými zákroky ve hře. A tak udeřilo na druhé straně, deset minut před koncem hráči DUHY dvakrát skórovali během necelých dvou minut a dostali se ke svému soupeři na dostřel, ale už nedokázali vstřelit třetí branku, byť k ní několikrát nebylo daleko. DUHA COLOR DV S.R.O. tak po nadějném začátku potřetí prohráli, Umbro Jihlava slaví první podzimní body.

FC MARTY TEAM - TJ TOPIČŮF SALÓÓN 3-6 (0-3) Branky: L. Freitich, Horký, Rosendorfský - Balogh 3, Tenkl 2, Sivák Úvod zápasu vyšel "Topičům" náramně, po osmi  minutách měli tříbrankový náskok a otěže zápasu drželi pevně ve svých rukách. Marty team sice hned zkraje druhého dějství umazal část svého manka, ale dalších branek jsme se dočkali až v závěrečných pěti minutách, kdy padlo celkem pět branek, které ovšem jen upravily výsledek do konečné podoby, o vítězi zápasu bylo již dlouho jasno. TJ Topičůf Salóón se třetí výhrou v soutěži udržel na dohled postupových příček, FC Marty team podruhé na podzim klopýtnul a jeho případné postupové ambice dostaly velkou trhlinu.

RIOT "B" - FC INTER JIHLAVA 2-0 (2-0) Branky: J. Kruntorád, Malena Stačila polovina úvodní části a bylo hotovo, domácí si vytvořili dvoubrankový náskok a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto. Soupeři z Interu podali sympatický výkon, ale nedokázali využít své velké příležitosti (po jedné v každém poločase), a tak si domácí pohlídali svůj náskok bez větších problémů. Rezerva Riotu tak na podzim podruhé zvítězila, zatímco Inter Jihlava si připsal už třetí zápas s nulovým přísunem bodů na své konto.