6.liga - 3.kolo - komentář

12/09/2023, 05:27JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

UMBRO JIHLAVA - FC HRANATÁ KOULE "B" 1-2 (0-2) Branky:  Jevdokimov - Schrek, Klímek

Klíčové okamžiky zápasu nastaly v úvodu a závěru prvního poločasu, kdy si dokázali hráči Hranaté Koule vytvořit dvoubrankový náskok, který se ukázal pro soupeře nedostižný. Umbro sice po půlhodině hry vstřelilo kontaktní branku, ale to bylo z jeho strany vše. Hosté si pak už bez větších problémů pohlídali svůj náskok a připsali si druhou podzimní výhru, zatímco Umbro je po tomto týdnu jediným mužstvem v soutěži, které čeká na bodový zápis do tabulky.

OAKISS - DUHA COLOR DV S.R.O. 6-1 (4-0) Branky: Přibyl 2, J. Berka, M. Berka, K. Plavec, J. Vavroušek - Pokorný První poločas opanovali domácí, rychlou brankou se dostali do vedení, které v posledních deseti minutách úvodní části ještě navýšili. Ve druhém poločase se ke slovu dostali i hosté, prosadit se dokázali bohužel až ve chvíli, kdy měli pětibrankové manko, navíc krátce po svém střeleckém úspěchu inkasovali po šesté. Ve vypjatém utkání udělil sudí pět žlutých a jednu červenou kartu. Oakiss jsou stále bez ztráty bodu, DUHA po výhře v úvodním kole podruhé za sebou klopýtla.

ŽST - TJ TOPIČŮF SALÓÓN 5-3 (0-3) Branky: Jirka 2, Bednář, Novotný, Prchal - Schneider 2, Vítek Souboj dvou prozatím stoprocentních mužstev nabídnul dva rozdílné poločasy, nejprve byli na koni "Topiči", kteří si v úvodním dějství vypracovali tříbrankový náskok. Po změně stran to byli hráči ŽST, kteří úřadovali na hrací ploše, rychle se dokázali dostat na dostřel soupeři (26. a 29. minuta), aby ve 34. minutě otočili vývoj utkání ve svůj prospěch, neboť v této minutě dokázali vstřelit nejen třetí, vyrovnávací branku, ale i čtvrtou, která jim poprvé v utkání zajistila vedení. V závěru pak domácí ještě pojistili svou výhru pátou branku, která jim zajistila třetí podzimní výhru. TJ Topičůf Salóón naopak poprvé v soutěži smutní, po nadějném rozjezdu padnul.

FC MARTY TEAM - 1. FC U GÁBINKY 7-2 (4-0) Branky: A. Gunar 4, Novák 2, Pekárek - Kodýtek, Petr Vrábel První poločas stačil k tomu, abychom věděli, kdo se bude radovat z bodového zisku. Hattrick Alexe Gunara (a jedna trefa jeho spoluhráče) nasměroval Marty team k další výhře. Ve druhém poločase, který byl vyrovnanější, se prosadili i hráči Gábinky, ale pak si zase vzali slovo domácí, kteří rázně utli veškeré naděje Gábinky na zdramatizování zápasu. A tak zatímco se FC Marty team posunul blíže medailovým příčkám, tak 1. FC U Gábinky nenavázalo na úspěch z minulého kola a podruhé na podzim nebodovalo.

RIOT "B" - DENATURÁT ZHOŘ "B" 4-3 (1-2) Branky: Ryška 2, Jeřábek, J. Sedlák - Matějíček, Stejskal, Vomela Ani jedna z rezerv neměla mnoho bodů (domácí žádný, hosté jediný), a tak se hrálo o hodně důležité body. Denaturát začal lépe a po necelých dvaceti minutách měl dvoubrankový náskok, ale Riot závěrečnou půlhodinu zvládnul na výbornou. Ještě před koncem úvodního dějství snížil, aby pak v šesti minutách druhého poločasu otočil průběžný výsledek na svou stranu. Deset minut před koncem domácí přidali ještě čtvrtou branku, a byť hned vzápětí potřetí inkasovali, tak své těsné vedení udrželi až do konce. Rezerva Riotu se tak díky první výhře v soutěži posunula tabulkou výše, béčko Denaturátu se propadlo na předposlední příčku.

FC LEADERS - FC INTER JIHLAVA 5-3 (2-2) Branky: M. Dvorský 2, Švíka 2, van der Hoeven - Jurajda 2, Píša Dvě branky na přelomu dvanácté a třínácté minuty v síti Leaders dávali hráčům Interu naději na další body v soutěži, ale domácí stihli ještě před koncem prvního poločasu vyrovnat. Druhou polovinu zápasu odstartovali lépe hráči Leaders, kteří se ujali rychle vedení, ale o dvě minuty později přibrzdili hráči Interu svého soupeře a bylo znovu srovnáno. Zlomový okamžik v utkání nastal ve 34. minutě, kdy se Leaders znovu ujali vedení a tentokrát už o něj nepřišli. Navíc ještě v závěru své vítězství potvrdili pátou vstřelenou brankou. FC Leaders tak podruhé v řadě (poprvé za tři body) na podzim bodovali, naopak FC Inter Jihlava podruhé klopýtnul a pustil svého soupeře v tabulce před sebe.